«

»

BON NADAL I FELIÇ ANY 2018

 

Diapositiva4

 

                                                                                                                                                                             Desembre 2017

 

Benvolguts socis i sòcies,

El temps passa i no s’atura i els Nadals ens diuen que ja són aquí, perquè son dates per recordar-nos dels absents i dels presents, amics, familiars i, en definitiva, de les persones que sentim més a prop nostra, per gaudir i fer reflexions dels deures complerts i les properes fites i objectius que volem fixar-nos i, el Foment com no, vol estar al vostre costat per animar-vos-a aconseguir-ho.

Aquest any ha estat marcat per decisions i actes polítics que ens afecten directament a tots i, encara que la nostra Entitat sempre ha estat significada 0er ser apolítica, és imprescindible posar en valor, defensar la nostra entitat, la nostra llengua i cultura, per al desenvolupament sense discriminacions dels drets de tots el pobles, en pau, civisme i democràticament, poder triar els camins del nostre futur amb dignitat i responsabilitat; només així podem deixar un futur a les generacions futures d’igualtat, seny i reconeixement.

I pensant en el futur, hem de valorar el que un grup de socis estiguin enfocant el seus esforços, per donar continuïtat als nous reptes i objectius, que són necessaris per afrontar tant el dia a dia, com el desenvolupament de la nostra Entitat, per fer{a créixer i, és de justícia, fer un reconeixement de tots i cada un d’ells, per la seva implicació i compromís amb el Foment.

Per part de tot el Consell que tinc l’honor de presidir, i jo mateix, volem expressar la disposició a treballar per a la nostra Entitat, on ella cregui oportú que millor podem col·laborar i ajudar, per mantenir aquet esperit d’integració, col·laboració, treball i esforç per augmentar la nostra cultura al barri d’Horta que ens ha vist créixer i arribar al Centenari.

El Foment és una experiència que cal viure, positiva, gratificant i molt engrescadora, tot i que de vegades feixuga, però el resultats sempre són positius, almenys a nivell personal, i confiem que també siguin a nivell col·lectiu, que és el veritable objectiu de tota entitat com la nostra.

Encoratgem a que aquesta Entitat sigui un punt de referència del barri, tant a nivell teatral com cultural i d’associacionisme, perquè tots i cada un de nosaltres trobem el nostre esperit dins de la casa, i podem gaudir del orgull de ser socis del Foment.

Bones Festes Nadalenques a tots i a cadascú de vosaltres.

Una cordial salutació

Raimon Gandia

PresidentLogo Foment NEGRE sense fons